All for Girls
Hej devojke,registrujte se na najbolji forum samo za girlsice <3 drustvo je savrseno , a tema ima milion Smile) registrujte se!

Come on Girls

HomeFAQSearchRegisterLog in

Share | 

Štikle uništavaju stopala ali i mozak

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
careless bitch.
Administrator
Administrator

Broj poruka : 11584
Poeni : 13313
Datum upisa : 2009-05-09
Godina : 21

PostSubject: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Mon Feb 15, 2010 12:06 pm

Visoke potpetice su pogubne ne samo za noge već i za kičmu,a najnovija istraživanja pokazuju da su odgovorne i za slabljenje mentalnih funkcija.

Lekari upozoravaju da 80 odsto žena ima problematična stopala što je posledica nošenja neodgovarajuće obuće,a visoke potpetice navode kao glavnog krivca.
-Posebno je opasno ako se počne sa nošenjem štikli u ranim godinama,pre formiranja svodova stopala,kičme i kičmenog stuba.
-navodi doktor fiziatar i akupresurolog Predrag Mugoša.
Stručnjaci za stopala ukazuju na petostruko povećanje broja slučajeva deformacije zglobova palca na stopalu,što je posledica nošenja visokih peta koje savijaju nogu u vrlo neprirodan ugao.
Iako su svesne opasnosti i svakodnevno trpe bol,mnoge žene jednostavno ne žele da se odreknu cipela sa visokom štikoom jer im to dodaje dodatni seksipil.

Ove deformacije se u ranoj fazi koriguju nošenjem uložaka i ortopedskih cipela,pa je nažalost pravo rešenje - operacija.
Više od polovine tih deformacija stopala su direktna posledica nošenja cipela sa visokom štiklom a više od trećine žena koje su iskusile bol u stopalima suočava se sa trajnim oštećenjima.

Najčešće deformacije su kvrge na zglobu palca,prsti savijeni u obliku čekića.a često dolazi do povređivanja tetiva,oštećenja živaca i bola u potkolenicama.
Istraživanje je takođe pokazalo da 65 odsto žena nosi visoke potpetice tokom čitave radne nedelje od 40 sati a 35 odsto njih nosi potpetice više od 12cm.

Ističe se i da visoke pete takođe imaju poguban uticaj na kičmu jer narušavaju prirodnu ravnotežu i uzrokuju pritisak na nerve u kičmi,što rezultira bolom u leđima...

Pokazalo se i da učestalo nošenje visokih potpetica može da ima poguban uticaj na mozak jer dolazi do pritiska na krvne sudove i nerve,što zatim uzrokuje glavobolje i slabljenje mentalnih funkcija.Ortopedi upozoravaju da čak i nošenje pete od sedam centimetara povećava pritisak na gležanj za 80 odsto...

Neki komentar? Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

I can still smell the fresh paint. The china had never been used. The sheets had never been slept in….Titanic was called the ship of dreams. And it was. It really was…
Back to top Go down
http://girls4ever.forumotion.com
Snowflake.
Romaance :]

Broj poruka : 4622
Poeni : 3252
Datum upisa : 2010-01-08
Godina : 18

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Mon Feb 15, 2010 12:24 pm

Ijaaaooj....ocaaaj...poslee...owe price...necu se usudjiwati da nosim wisoke potpeticee...

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

- You look, um...
- Dashing? Gorgeous? Irresistible?
- Wrecked. Very Happy
Back to top Go down
careless bitch.
Administrator
Administrator

Broj poruka : 11584
Poeni : 13313
Datum upisa : 2009-05-09

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Mon Feb 15, 2010 12:27 pm

hahaha xD ja ocu ali necu da preterujem Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

I can still smell the fresh paint. The china had never been used. The sheets had never been slept in….Titanic was called the ship of dreams. And it was. It really was…
Back to top Go down
http://girls4ever.forumotion.com
•Queen L-A•
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3656
Poeni : 3431
Datum upisa : 2009-08-18

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Mon Feb 15, 2010 1:12 pm

.Cupcake. wrote:

ja imm neke koje stalno nosim leti, ali su samo 6 cm i udobne Razz

a na ovim visxim me mng bole prsti posle 5 minuta tako da ix retko furam

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Waldorf only not by blood.
Back to top Go down
.Opheliac.
Sweetie
Sweetie

Broj poruka : 700
Poeni : 687
Datum upisa : 2009-06-13

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Mon Feb 15, 2010 1:47 pm

opra vinfri vise ne nosi stikle zbog svih tih poremecaja stopala koje ima. to sam cula na tv-u.
ne nosim stikle i kada budem pocela necu da preterujem tako da me ovo ne brine toliko xD
Back to top Go down
http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/
UglyBetty.
Administrator
Administrator

Broj poruka : 9026
Poeni : 8798
Datum upisa : 2009-05-24

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Thu Feb 18, 2010 8:50 pm

Ne valjaju previse ravene,a sad ni previse visoke...Pa ono,sad stikle ne nosim i ne volim,ali kad budem bila starija verovatno cu ih nositi...naravno u umerenim kolicinama...Smile

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Psychological fact:Did you know that when someone appears in your dreams, it's really because that person misses you?
Back to top Go down
*lOvee HiM xDD
Beginer
Beginer

Broj poruka : 150
Poeni : 118
Datum upisa : 2010-02-18
Godina : 20

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Thu Feb 18, 2010 9:55 pm

*Walking through a dream* wrote:
Ne valjaju previse ravene,a sad ni previse visoke...Pa ono,sad stikle ne nosim i ne volim
Back to top Go down
Sophia.Bush
Kuler :]
Kuler :]

Broj poruka : 2784
Poeni : 1836
Datum upisa : 2009-06-23

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Fri Feb 19, 2010 11:39 pm

.Cupcake. wrote:
e,tako cu i ja Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Sophia.Bush

♥She's a diiva♥
Back to top Go down
↯Hp-Head↯
Adorable
Adorable

Broj poruka : 1762
Poeni : 1475
Datum upisa : 2010-03-01

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Sat Mar 20, 2010 12:12 pm

nisam ih nosila...tako da nemam nikakav problem.. *.^
Back to top Go down
•Queen L-A•
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3656
Poeni : 3431
Datum upisa : 2009-08-18

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Sat Mar 20, 2010 12:19 pm

prtepostavljam da ste cxuli za Bekamovu, koja ce morati na operaciju jer se ne odvaja od onix sxtikletina O_0 ja nikad ne bix TOLIKO preterala da mrm da operisxem stopala

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Waldorf only not by blood.
Back to top Go down
UglyBetty.
Administrator
Administrator

Broj poruka : 9026
Poeni : 8798
Datum upisa : 2009-05-24

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Sat Mar 20, 2010 4:44 pm

Um...nisam cula Razz xD
Neki ljudi jednostavno ne znaju za umerenost...Razz

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Psychological fact:Did you know that when someone appears in your dreams, it's really because that person misses you?
Back to top Go down
idealno loša.
AFG Girl
AFG Girl

Broj poruka : 12536
Poeni : 10337
Datum upisa : 2009-08-08
Godina : 20

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Sat Mar 20, 2010 4:47 pm

Ja jos uvek ne nosim stikle, ali kada budem nosila, kupovacu samo one koje mi se svidjaju i koje su ubodne... Ali sam ja ogromni zaljubljenik u stikleeeee ^^ ♥.♥ Znaci, obozavam stikle Smile Tako da cu razne nositi, i valjda mi se nista nece desiti Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Keep your head up, nothing lasts forever...
Back to top Go down
Liar.

Broj poruka : 5352
Poeni : 5161
Datum upisa : 2009-07-02

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Sat Mar 20, 2010 4:54 pm

Umm..Dosada josh nisam nijednom nosila..
Hocu nekad,ali shto kaze Jowana necu da preterujem..

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Yeah, he came back for me.
Back to top Go down
http://twitter.com/MayaError
.Opheliac.
Sweetie
Sweetie

Broj poruka : 700
Poeni : 687
Datum upisa : 2009-06-13

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Sat Mar 20, 2010 7:27 pm

Dare_To_Be_Different wrote:
Um...nisam cula Razz xD
Neki ljudi jednostavno ne znaju za umerenost...Razz
a posle ce da leci anoreksicnost xD

pa pra vinfri skoro da uopste ne nosi stikle zbog izdeformisanog stopala od stikli xD
Back to top Go down
http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/
Kaya_93
Honey
Honey

Broj poruka : 412
Poeni : 350
Datum upisa : 2010-10-16
Godina : 23

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Thu Nov 25, 2010 3:52 pm

obozavam stikle, nosim ih po zurkama, uglavnom nosim osmicu i desetku.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Štikle uništavaju stopala ali i mozak   Today at 6:55 am

Back to top Go down

Štikle uništavaju stopala ali i mozak
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1